MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1. TARAFLAR

1.1- END DERNEGI :

Ünvani:

END DERNEGI

Adresi:

Telefon:

Faks:

Email:

 

1.2- ÜYE :

Adi/Soyadi/Ünvani:

ÜYE adi

Adresi:

Telefon:

Email:

 

MADDE 2. SÖZLESME KONUSU

Bu sözlesmenin konusu, ÜYE tarafindan, END DERNEGI’ne ait end.org.tr’de ya da asagida tanimlanan Site’de bulunan hizmetlerin satin alinmasi ve kullanimi ile ilgili olarak taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.

 

MADDE 3. SÖZLESME KONUSU HIZMETLER VE TANIMLAR

Sözlesme konusu hizmetin adi, ÜYE tarafindan, END DERNEGI’nin end.org.tr isimli sitesinde yer alan, nitelikleri, adi, fiyati ve ödeme sekli belirlenmis ve SITE’de üzerinden verilecek hizmetler arasindan seçilen hizmetlerdir.

 

TANIMLAR

Site: END DERNEGI tarafindan hazirlanan ve END DERNEGI Web Sitesi ya da END DERNEGI’nin anlastigi araci kurumlar sitesi ile baglantili olarak olusturulan katma degerli hizmetlerin sunuldugu mecralari;

Video: END DERNEGI tarafindan belirlenen konulara iliskin egitim, ses ve görüntü kayitlarini;

Içerik: Site ve/veya herhangi bir Web Sitesinden yayinlanan veya erisimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, rakam, fiyat v.b görsel, yazinsal ve isitsel imgeler ve videolari;

Hizmetler: END DERNEGI’nin, ÜYE’nin ihtiyaç duyacagi is ve islemleri/hizmeti tahmin ve tespite dayali gelistirerek, internet ortaminda kolay ve rahat bir sekilde ulasilip kullanilmasi için sundugu sitedeki uygulamalar, hizmetler, video ve içerikleri, kapsamaktadir.

 

MADDE 4. GENEL HÜKÜMLER

 • Sitede saglanan hizmetlerin herhangi birinin kullanimi için end.org.tr sitesinde üye olmak ve üyelik sirasinda ÜYELIK ve GIZLILIK SÖZLESMESINI kabul etmek sarttir.
 • ÜYE, end.org.tr sitesinde, sözlesme konusu hizmetlerin temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekline iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.
 • Sözlesme konusu hizmetin verilebilmesi için hizmet bedelinin ÜYE’nin tercih ettigi ödeme sekli (kredi karti veya EFT ile havale seklinden biri) ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, END DERNEGI’nin hizmet verme yükümlülügü ortadan kalkmis kabul edilir.
 • END DERNEGI, kendisinden kaynaklanmayan herhangi bir nedenden dolayi sözlesme konusu hizmeti kullandiramamasi durumunu ÜYE’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ÜYE, siparisin iptal edilmesi veya kullanim süresini engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar üyeliginin ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ÜYE’nin siparisi iptal etmesi halinde hiç kullanmadigi siparis hizmet tutari, ödemeyi yaparken belirttigi ödeme sekli ile  kendisine geri ödenir.
 • Hizmet siparisi, kredi karti ile ödeme yapildigi anda; banka havalesi veya EFT ile ödeme yapildiginda ise ödemenin yapildigina dair banka kanaliyla bilgi edinildiginde geçerlilik kazanir.
 • ÜYE, ürünü satin alirken kullandigi veya üyelik adina satin alma islemini gerçeklestiren kisinin kullandigi kredi kartinin Türkiye Cumhuriyeti yasalari (bulundugu ülkeye ait yasalar) kapsaminda kendisine verilmis geçerli bir kredi karti oldugunu kabul eder, kredi kartinin geçerliligi sistem tarafindan onaylanmadikça hizmetler ile ilgili herhangi bir islem yapamaz ve/veya islem yapilamamasi nedeniyle END DERNEGI’den herhangi bir talepte bulunamaz.
 • Kredi karti ile ilgili verilen bilgilerin kismen ya da tamamen hatali veya eksik olmasi halinde END DERNEGI, isbu sözlesmeyi, tek tarafli olarak hiçbir tazminat ödemeden derhal feshetme hakkina sahiptir.
 • Sözlesme sebebiyle dogacak her türlü vergi END DERNEGI’ne aittir.
 • END DERNEGI, END DERNEGI’nin hizmetlerinden satin almis olan Üyeleri, 2 gün önceden bildirimde bulunmak suretiyle hizmet satisini (sürekli veya geçici olarak) durdurabilecegini veya hizmetlere erisimin engellenebilecegini pesinen kabul eder.
 • ÜYE, siteden sunulan hizmetlere iliskin satin alma yapildiginda ÜYE’ye ait mali bilgilerin, islemi gerçeklestirmek için gerekli 3. sahislara (bankalar, kredi karti sirketleri vb.) verilmesini kabul eder. Paylasilacak bilgiler; kredi karti numarasi, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir.

 

MADDE 5. ÇEVRIM IÇI DAVRANIS KURALLARI VE YAPTIRIMLAR

 • Asagida belirtilen ve tahdidi olmayan benzer mesajlarin tamaminin ÜYE tarafindan, Site’nin kullanimi ve/veya hizmet alimlari sirasinda yazilmasi KESINLIKLE YASAKTIR;
 • C. yasalarina aykiri, suç olusturan mesajlar,
 • Bireylerin kisilik haklarina saldiran, hakaret içeren, onlari alay konusu edinen mesajlar,
 • Yasalarimiza ve uluslararasi yasalara göre 18 yasindan küçükler için sakincali olan türde yazi ve cinsel içerikli mesajlar,
 • Tehditkar, hakaret içerikli, küfürlü, ahlak kurallarina aykiri mesajlar,
 • Kisinin ya da toplumlarin dini inançlarina, kutsal saydigi deger yargilarina hakaret içeren unsurlar tasiyan mesajlar,
 • Terör örgütlerini, terörizmi öven ve bölücü düsünce içerikli mesajlar,
 • Site yönetimini karalayici vb. tarz yazilar,
 • Reklam amaci güden, ticari kaygi güden mesajlar,
 • Saldirgan, siddet yanlisi, manevi duygulari rencide eden tüm mesajlar,
 • Telif haklari gerektiren her türlü ses dosyasi, mp3 linkleri, video linkleri, mp3 veya video programlari, korsan yazilim linkleri içeren veya bunlarin dagitilmasini destekleyen, yönlendiren içerige sahip mesajlar.
  • ÜYE’nin; yukarida sayilan ve kesinlikle yasak olan mesajlari yayinlamasi; genel ahlak, görgü ve toplum kurallarina uygun olmayan, huzur bozucu, diger üyeleri herhangi bir eyleme davet edici davranislarda bulunmasi; herhangi bir üyeyi, misafiri veya END DERNEGI çalisanini sözlü ya da yazili taciz etmek, tehdit etmek, cinsel tacizde bulunmak, kötülemek, hakaret etmek, iftira etmek, küçük düsürmek gibi benzeri her türlü davranislarda bulunmasi; Küfür, sakincali isim, pornografik olarak nitelendirilebilecek yazi, kelime ve rahatsiz edici kelimeler içeren kullanici isimleri almasi; diger kullanicilarin kisisel bilgisayarlarindaki özel bilgilerine, programlara veya dosyalarina zarar verecek bilgi veya programlari paylasima açmasi veya bu tür programlar kullanmasi; herhangi bir kullanicinin kisisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no vb.) yayinlamasi ya da ders akisini engelleyici tekrarlarda bulunmasi (spam veya flood yapmasi) halinde END DERNEGI, önceden herhangi bir bildirim yapmaksizin kullanicinin siteye tekrar girmesini derhal engelleme ve üyeligini sona erdirme hakkina sahiptir. Kurallara uymadigi için yasaklanan ÜYE, para iadesi talep edemez. Tüm Üyeler uyarilari dikkate almak ve bunlara uymak zorundadir. Aksi halde sözlesmesi tek tarafli olarak, bedel iadesi ve hiçbir cezai sart ödenmeden feshedilebilecektir. Üyeler de bu kurallara uymayanlar hakkinda END DERNEGI’ye sikâyette bulunulabilir.

 

MADDE 6. TEMERRÜT HÜKÜMLERI

Taraflarin isbu sözlesmeden kaynaklarindan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun ilgili maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktir. Temerrüt durumlarinda, herhangi bir tarafin edimlerini süresi içinde yerine getirmemesi durumunda diger taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfinda da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacakli edimin ifasini talep etmek suretiyle malin teslimini ve/veya sözlesmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkina sahiptir.

 

MADDE 7. CAYMA HAKKI

ÜYE tarafindan cayma hakkinin kullanilabilmesi için, hizmetin verilecegi günden 5 (bes) gün öncesine kadar END DERNEGI’ye faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulmasi ve hizmetin ÜYE tarafindan kabul edilmis olan önbilgiler geregince, kullanilmamis olmasi sarttir. Hizmetin kullanilmasina 5 (bes) günden daha az bir süre kaldiginda hizmet bedeli iadesi yapilamaz. Cayma hakkinin kullanilmasi halinde, üçüncü kisiye veya ÜYE’ye gönderilen hizmete iliskin fatura aslinin (asli gönderilmisse) iadesi zorunludur. Cayma hakkina iliskin ihbarin ulasmasini takip eden yedi (10) is günü içinde hizmet bedeli (kredi kartiyla ödenmemisse) ÜYE’ye aynen iade edilir (varsa ödenmis vergiler mahsup edilerek).  ÜYE, kendisine Fatura asli gönderilmezse, fatura aslini aynen iade etmedigi takdirde, ÜYE’ye KDV ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilemez.

Hizmet bedeli kredi kartiyla ödenmisse, Hizmet iade bedeli (varsa ödenmis vergiler mahsup edilerek), banka tarafindan ÜYE hesabina, cayma tarihinden itibaren 2-6 hafta arasi bir süre içinde yansitilmakla beraber bu sürede END DERNEGI’nin sorumlulugu bulunmamaktadir. Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade, ÜYE’den havale gönderdigi hesabina havale/EFT iade gönderilmesi suretiyle (hesabin fatura adresindeki kisinin adina veya kullanici üyenin adina olmasi sarttir )  yapilacaktir

 

MADDE 8. YETKILI MAHKEME

Bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanligi’nca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile END DERNEGI’nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparisin gerçeklesmesi durumunda ÜYE bu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir.